Łyżwy dla dzieci – zapinane czy sznurowane?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Specjalne klamry, w które wyposażone są zazwyczaj łyżwy hokejowe, to bardzo wygodny rodzaj zapięcia, który wśród dzieci cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem niż sznurowadła. W wielu modelach wystarczy włożyć stopę do specjalnego buta, błyskawicznie zatrzasnąć klamry i można ruszać na lodowisko.

Łyżwy dla dzieci z sznurówkami

Zapinanie figurówek, które są na sznurowadła jest zdecydowanie bardziej czasochłonne. Łyżwy dla dzieci niestety bardzo często posiadają długie sznurówki z wiązaniami, które biegną od czubka do szczytu buta. Przed wejściem na lód, każdy węzeł należy dokładnie zacisnąć, a te w okolicach kostki dodatkowo pozaczepiać o specjalne haczyki i mocno zawiązać. Pomimo tego, że sznurowanie zajmuje sporo czasu, to ręczne zawiązywanie pozwala na dowolną regulację ucisku w poszczególnych miejscach, dzięki czemu sam but jest zdecydowanie lepiej dopasowany do nogi. Pamiętać należy również i o tym, że klamry mogą się popsuć (zwłaszcza jak kupi się sprzęt z niskiej półki). Wymiana lub naprawa zapięć to bardzo duży wydatek, dlatego też zdecydowanie ekonomiczniejszym rozwiązaniem są tradycyjne sznurówki.

Precyzyjny rozmiar

Bardzo ważne jest również to, aby łyżwy dla dzieci posiadały odpowiedni rozmiar. Jest to podstawa, która zapewnia olbrzymi komfort i bezpieczeństwo jazdy. Za małe łyżwy uprzykrzać będą jazdę, a za duże z kolei będą zmniejszać stabilność i co najgorsze będą przyczyną wielu upadków.

Zobacz pełną ofertę sklepu Asport.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.