Jakie zalety mają czepki na basen?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

czepki

Czepka wymaga wiele pływalni, zwłaszcza krytych. Nie bez powodu – nakrycie głowy sprawia, że do basenu nie trafiają włosy, a także bakterie, które osiadają na włosach. Dzięki temu stan wody jest lepszy, a pływanie przyjemniejsze. Czepki do pływania mają jednak znacznie więcej zalet, o których warto pamiętać, zastanawiając się, czy noszenie czepka ma sens, jeśli nie nakazuje tego regulamin pływalni. 

Czemu nosić czepek na basenie?

Dlaczego warto nosić czepek podczas pływania? Powodów jest co najmniej kilka:

– Czepek chroni przed kontaktem z detergentami i bakteriami znajdującymi się w wodzie, dzięki czemu włosy i skóra głowy zachowują lepsze zdrowie.

– Zakryte włosy nie moczą się, więc po wizycie na basenie nie trzeba ich suszyć.

– Czepki zwiększają komfort pływania – włosy nie wpadają do buzi, ani nie ścierają się z wodą, dzięki czemu pływak osiąga lepsze rezultaty.

– Dobrze dopasowany czepek zabezpiecza także uszy, dzięki czemu nie wpada do nich woda, a pływak unika nieprzyjemnych i utrudniających pływanie szumów w uszach.

Jak dopasować czepek i gdzie go kupić?

Gdzie szukać czepków wysokiej jakości, które dobrze sprawdzą się w częstym użytkowaniu? Najlepszym rozwiązaniem są profesjonalne sklepy sportowe takie jak ASport, współpracujące z renomowanymi producentami. Ich czepki są wytrzymałe i dostępne w bardzo różnej rozmiarówce, dzięki czemu można idealnie dopasować je do wymiarów głowy. Idealny czepek nie może uciskać, ale też nie powinien się ześlizgiwać z głowy, bo utrudni pływanie. Powinien być wodoszczelny i solidnie wykończony.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jakie zalety mają czepki na basen?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Tags:

Comments are closed.