Dlaczego warto trenować z kółkiem do ćwiczeń?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)

Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby mieć płaskiego. Dlatego wiele osób rozpoczyna ćwiczenia. Najczęściej są to popularne brzuszki. Jednak pracę nad mięśniami brzucha można wzmocnić. I to w bardzo prosty sposób. Wystarczy rozpocząć ćwiczenia z wykorzystaniem kółka do ćwiczeń. To małe urządzenie wydaje się być niepozorne, ale w rzeczywistości daje ogromne efekty.

kółko do ćwiczeńKółko do ćwiczeń składa się jak można się domyśleć z kółka oraz uchwytu po obu jego stronach. Czasem stosuje się kółko podwójne składające się z dwóch kółek. Ćwiczenia z wykorzystaniem kółka wydają się proste, lecz wymagają użycia sporej siły. Podstawowe ćwiczenie polega na uklęknięciu na podłodze, wyprostowaniu pleców i napięcia brzucha. Następnie rękoma chwyta się uchwyt kółka i odciągamy oraz przyciągamy kółko do siebie. Choć może wydawać się to proste to wcale takie nie jest. Wymaga bowiem utrzymania równowagi i włożenia w ćwiczenie dużo więcej sił niż w przypadku tradycyjnych brzuszków.

Główną zaletą kółka do treningu jest fakt, że nie wzmacnia ono jedynie mięśni brzucha. Działa także na inne obszary ciała. Przede wszystkim na mięśnie pleców, a także odcinek lędźwiowy. Oprócz tego oczywiście wzmacniane są mięśnie rąk. Ćwiczenia z kółkiem mają także bezpośredni wpływ na prawidłową postawę.

Ćwiczenia z kółkiem nie są jednak przeznaczone dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z ćwiczeniami. Lepiej kiedy posiada się już jakieś doświadczenie w tym zakresie, także w ćwiczeniach mięśni brzucha.

Dobre jakościowo kółka do ćwiczeń znajdziemy na stronie Asport.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Dlaczego warto trenować z kółkiem do ćwiczeń?, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Tags:

Comments are closed.