Cechy dobrego rowerka treningowego

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Rowerki treningowe należą do bardzo popularnych urządzeń treningowych. Sprawdzenie określonych funkcji oraz dokładne przetestowanie rowerka treningowego na siłowni, sali gimnastycznej lub w sklepie zwiększa szanse znalezienia modelu odpowiedniego dla programu ćwiczeń.

Do zalet rowerka treningowego (odwiedź Asport.pl) powinien należeć regulowany fotel. Siedzenie powinno być na wysokości bioder, aby można było korzystać z urządzenia komfortowo. W modelu poziomym tylne oparcie powinno być w pełni obsługiwane poprzez regulację. Pedały powinny być szerokie i wyposażone w paski, aby utrzymać stopy na miejscu. Odpowiednio pokryte koło i łańcuch zapobiegają uderzaniu palców o elementy rowerka treningowego oraz pozwalają na zminimalizowanie ilości kurzu, który mogłyby osadzać się i zatykać mechanizm, a także generować hałas z maszyny.

Rowerki treningowe pozwalają w łatwy sposób dostosować poszczególne funkcje. Monitor tętna umożliwia użytkownikom dokonanie oceny, czy ich ćwiczenia przeprowadzane są na właściwym poziomie wysiłku. Droższe maszyny wyposażone są w bezprzewodowe paski umieszczane na klatce piersiowej, które są bardziej dokładne niż monitor ręczny. Rowerki treningowe mogą być wyposażone w specjalny ekran, który pozwala na wyświetlanie informacji takich jak odległość, prędkość, czas czy spalone kalorie. Duża przestrzeń między fotelem i uchwytami umożliwia łatwe włączanie i wyłączanie urządzenia, a ciężkie przednie koło czyni rower bardziej stabilnym

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.